بانی مدرسه

نظم و استقامت

طرح سواء السبیل

طرح سواء السبیل

جایگاه طلبه

طالب علم دین از دیدگاه قرآن و روایات  چاپ        ارسال به دوست

مدیر حوزه‌های علمیه در مراسم بزرگداشت هفته بسیج در مدرسه حقانی:

بسیج حوزه باید مولد دانش و اندیشه، آفریننده تمدن اسلامی باشد


        

 حضرت آیت الله اعرافی‌، مدیر حوزه‌های علمیه در مراسم بزرگداشت هفته بسیج که دوشنبه 4 آذر در مدرسه حقانی و با حضور اساتید، طلاب و دیگر مهمانان برگزار شد؛ ضمن تجلیل از جایگاه بسیج به بیان نکاتی پرداختند که گزیده از آن تقدیم مخاطبان ارجمند می‌گردد:

-                 گرامی می‌داریم هفته بسیج، شهدای سرفراز این انقلاب، بالاخص شهدای سرافرازی که بنیان‌گزاران این مدرسه فخیمه و نهاد مبارک بودند و دیگر شهیدانی که در این 5 دهه از این نهاد مبارک برخاستند و به لقای الهی شتافتند. ودرود می‌فرستیم به روح بلند این عزیزان و از دوستان عزیز طلبه و استاد و مدیریت محترم در این مدرسه نهایت تشکر را دارم مخصوصاً از بسیج مدرسه و دوستانی که این جلسه را ترتیب دادند و برنامه‌ریزی کردند و از همه‌ی شما و مدیریت محترم نهایت امتنان تقدیر و تشکر را دارم و برای رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی و خادمان این انقلاب و تمام بسیجیان در جای جای جهان که به فضل الهی بسیج امروز امتداد و گسترش یافته، آرزوی توفیق روزافزون داریم.

-                 قبل از همه چیز لازم است از دو سه عزیز تقدیر خاص داشته باشم،  هم از حضرت آقای واحدی باید یاد بکنیم  که بسیار برادر عزیز و بزرگوار و  خدومی بودند و همین جا باید از ایشان تشکر باید کرد غائبانه از ایشان یاد بکنیم و آرزوی توفیق هم داریم، همین‌طور از برادر بسیار عزیزمان حاج آقای بهاری که در طول دوره‌ای که اینجا بودند خدماتی ارائه دادند امروز هم ما از ایشان در جای دیگری بهره می‌بریم و یاد بکنیم و تشکر بکنیم. همین‌طور امروز هم برای حضرت آقای زاد حسینی خسته نباشیدی عرض کنیم و برای ایشان هم آرزوی توفیق داریم و دو یا سه جلسه‌ای در خدمت ایشان بودیم ایشان را واجد صلاحیت‌های خوبی دیدم و انشاءالله با عهد بالای ایشان و همکاری شما ما شاهد آفاقی بیش از گذشته در این مدرسه باشیم. من جلسه‌ی خصوصی که در خدمت ایشان بودم 20 محور، من خدمتشان عرض کردم که مد نظر داشته باشند. و در پرتو برنامه‌های حوزه که فراهم شده، یک برنامه جامع برای مدرسه علمیه حقانی ایشان باید طراحی بکنند و ایشان هم مطالب مهمی را مطرح کردند و یکی از مطالبی که اینجا در پرتو آن گنجینه‌ای برای حوزه فراهم شده مدرسه‌ای الگو برای حوزه طراحی شده محقق شود و با فضل و کمال و اخلاقی که دارند می‌توانند وارد این عرصه شوند.

-                 بسیج روح و ذات حوزه است. بسیج یک امر عرضی و پیوست نیست؛ اما در حوزه به‌طور ویژه بسیج و فرهنگ بسیج، هویت و مقوّم حوزه است. اگر کسی با آن فاصله دارد با ذاتش فاصله دارد. بسیج حوزه یک وجه عام دارد و مشترک با جاهای دیگر است. روح جهادی، توقع کم، کار بیشتر و سراز پا نشناختن در راه آرمانها که در کلام رهبری«حفظه الله» هم آمده وقتی بسیج به حوزه می‌آید فصل جدیدی دارد یک فصول ممیز دارد که از عام بودن جدا می‌کند و به کلان برنامه‌های آینده حوزه می‌آید. بسیج حوزه باید مولد دانش و اندیشه‌ای باشد که تمدن اسلامی را بیافریند و هجمه‌های را که به اسلام و حوزه می‌شود را دفع بکند. در عراق می‌شود حشد الشعبی، در یمن می‌شود انصارالله و... این فرهنگ صادر شده است. این اطمینان را به شما می‌دهم که امروز فرهنگ بسیجی وجود دارد. می‌شود اعتماد به نفسی که جوانان ما تسلیم غرب نمی‌شوند. مرعوب پیشرفتهای غرب نمی‌شوند. مرزهای دانش را فتح می‌کنند.

-                 در حوزه باید ناب‌ترین فرهنگ بسیجی تجلی پیدا بکند و پاسخگویی و تحقق آنها به دست شما ست. یعنی این بصیرت و شجاعت، در حوزه می‌شود علم و دانش و اندیشه‌ی دینی متناسب با جهان امروز و با تعارف و شوخی انجام نمی‌شود. مثل کاری که شهید مطهری «ره» و دیگر بزرگان انجام دادند.

-                 حوزه‌ی قم در آستانه‌ی یکصد سالگی است. قرنی مهم و تکان دهنده برای جهان بوده و امواج آن خروشان است و پیش خواهد رفت. ولی برای این کار آدم‌های بزرگی می‌خواهد که شما هستید و کمر همت را ببندید؛ شما قدرت و استعداد و این آمادگی را دارید. البته حوزه و استاد همه نقش دارند ولی خود را به اینها گره نزنید. قله‌های بلند را فتح کنید این پیام یک بسیجی است.

-                 این مدرسه در این 30، 40 سال خیلی آدم تربیت کرده و خیلی به نظام و جامعه خدمت کرده و نباید به این بسنده کنیم و از اینجا آدم‌های بزرگی باید برخیزند. و این روح بسیجی و همت شما را می‌طلبد.

خاطرنشان می‌شود در این مراسم، توسط مدیر حوزه‌های عملیه و با حضور حجت‌الاسلام امیرزاده، ریاست محترم سازمان بسیج طلاب و روحانیون سپاه امام علی بن ابی طالب علیه‌السلام و حجت‌الاسلام والمسلمین امجدی، فرمانده حوزه مقاومت امام خمینی (ره) از فعالین بسیج مدرسه در سال گذشته، با ارائه لوح تقدیر قدردانی شد.

اسامی تقدیرشدگان:

مسئولین شورای بسیج:

1- سیدامیرحسین موسوی 2- محمدمهدی زارع 3- سیدرضا قدیمی 4- محسن سلطانی 5- حسن مهاجر 6- مجتبی شفیعی 7- مهدی موسوی ابراهیمی 8- مهدی همتی 9- حسین میرنظامی

مسئولین یادواره:

1- سیدمحمدابراهیم ترحیم 2- امیرحسین قلاسی 3- رضا عطائی 4- مصطفی حاجی‌وند 5- محمدجواد مرشدین 6- رضا نری‌میسائی

مسئولین اردوی ساکنان نور: 1- محمدمهرگان مسعودی 2- محمدصالح حاج امینی 3- محمدحسین خاوریان
١٣:٠٢ - يکشنبه ١٠ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ٤١٠٣٦٨    /    تعداد نمایش : ٣١٢خروج
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
 
گزارش پیاده روی

مطالعه موفق