بانی مدرسه

نظم و استقامت

طرح سواء السبیل

طرح سواء السبیل

جایگاه طلبه

طالب علم دین از دیدگاه قرآن و روایات

روی بنر پذیرش کلیک کنید  چاپ        ارسال به دوست

حجت‌الاسلام والمسلمین فرجی (جلسه سوم درس اخلاق هفتگی)

تقوی ریشه همه خوبی هاست

 

سومین جلسه درس اخلاق هفتگی مدرسه علمیه حقانی در سال تحصیلی جدید، 8 مهر با سخنرانی استاد فرجی و حضور اساتید و طلاب مدرسه برگزار شد. گزارشی از سخنرانی این جلسه تقدیم مخاطبان ارجمند سایت مدرسه حقانی می‌گردد:

ایشان با اشاره به خشوع و خضوع در برابر خداوند متعال گفتند: خوف و خشوع باید برای انسان ایجاد شود. ظاهر شدن و تحقق این توجهاتی که به ما در نماز می‌دهند؛ مربوط به پیشینه انسان است. حالت خضوع که فقط گردن را کج کردن نیست. لذا صابرین کسانی هستند که این خضوع و خشوع را دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا فرجی در ادامه با اشاره به ذکر صفات صابران در قرآن گفتند: یکی از صفات پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله وسلم که رمز موفقیت ایشان نیز بود صفت نرم‌خویی پیامبر بود. این صفت به قدری با ارزش است که به فرمایش پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وآله وسلم اگر فردی عباداتش ضعیف باشد و خیلی اهل نوافل نبوده ولی دارای اخلاق خوب باشد، جایگاه بالایی در بهشت خواهد داشت. بعضی‌ها که اخلاق خوب ندارند حتی در حجره هم نمی‌توانند با هم حجره‌ای خودشان بسازند. اگر بتوانیم این عادت را در خود تقویت کنیم که هر جا چگونه رفتار کنیم موفق می‌شویم.

استاد فرجی در ادامه افزودند: مسئله دیگری هم که خیلی به آن توجه شده، بحث تقوی است. می‌شود گفت که تقوی ریشه‌ی همه خوبی هاست. قرآن می‌فرماید بهترین زاد و توشه تقواست. صاحبان عقلند که اهل تقوی هستند. این چیزی که از ما انتظار می‌رود این است که گناه نکنیم.


٠٨:٢٦ - سه شنبه ٩ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٤٠٩٣٣٠    /    تعداد نمایش : ٥٢٤خروج
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت

پوستر شبهای قدر
 
 
گزارش پیاده روی

مطالعه موفق