بانی مدرسه

نظم و استقامت

طرح سواء السبیل

طرح سواء السبیل

جایگاه طلبه

طالب علم دین از دیدگاه قرآن و روایات

روی بنر پذیرش کلیک کنید  چاپ        ارسال به دوست

حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اصغر قائمی
استاد قائمی (جلسه اول درس اخلاق)

قسم می‌خورم راه و مرامی بهتر از طلبگی وجود ندارد

اولین درس اخلاق در سال تحصیلی جدید، روز دوشنبه 25 شهریور در حسینیه شهید ردانی‌پور مدرسه علمیه منتظریه (حقانی) برگراز شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اصغر قائمی «زید عزه» با توجه شروع سال تحصیلی، و اهمیت دروس و انگیزه طلاب، مطالبی را بیان فرمودند.

ایشان در بررسی تطبیقی واقعه کربلا با جامعه امروزی به علت کربلایی شدن عِده‌ای و در مقابل یزیدی شدن عده‌ای دیگر پرداختند و فرمودند: برای ما و در همه زمانها امتحان هست و چیزی که باعث کربلایی شدن 72 شد، عقیده بود.

استاد قائمی در ادامه خطاب به طلاب جوان و با انگیزه، ضمن بیان نکاتی از جایگاه سربازی و نوکری امام زمان عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف تأکید کردند: باور کنید کجا هستید و برای چه در این مکان مقدس حضور دارید؛ که اگر به این باور برسید دیگر سختی‌ها و سرزنش‌ها و زخم زبان‌ها نه تنها شما را از مسیری که انتخاب کرده‌اید دور نمی‌کند؛ بلکه شما را برای پیمودن راه حقی که در آن هستید مصمّم‌تر می‌کند. در این مسیر یقین داشته باشید تا قوی باشید.

استاد حوزه علمیه قم سخنان خود را با بیان دو نکته به پایان رساندند: یکی اینکه قسم می‌خورم زیر آسمان، راه و مرامی بهتر از طلبگی وجود ندارد؛ هیچ جا بهتر از نوکری امام زمان عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف وجود ندارد.  

و دوم اینکه امام علی علیه السلام فرمودند: «کن موقنا تکن قویا» یقین داشته باش تا قوی باشی. ذره ای جای تردید وجود ندارد.

 


٠٩:٥٧ - چهارشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ٤٠٩٠٣٩    /    تعداد نمایش : ٥٧٧خروج
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت

پوستر شبهای قدر
 
 
گزارش پیاده روی

مطالعه موفق